O nás

Chapito studio. je nezávislá módní značka, která spatřila světlo světa na přelomu roku 2023 a 2024.  Myšlenka založit Chapito studio. se formovala již delší dobu, avšak finální podobu získala během cestování po Indii, kdy jsme měli možnost objevovat úžasné staré vintage látky a upcyklací jsme jim vdechli nový život.  


Vytváříme nadčasové oblečení v duchu bohémského životního stylu s vintage stylem 80. a 90. let, ve kterém se díky jeho výjimečnosti budete cítit skvěle. 


Oděvy Chapito studio. jsou navrženy tak, aby přežily pomíjivé sezónní trendy. Každý jedinečný kousek již obstál ve zkoušce časem a v době, kdy jsou naše návrhy ušity, je používaná látka již ve třetím životním cyklu a prošla rukama několika generací žen.

Většina kusů je one size, a tak perfektně padne jakémukoliv pohlaví, jakéhokoliv věku i velké škále velikostí a je koncipovaná tak, že je vhodná na rozličné příležitosti. Chapito studio. kousky využijete jak na festival, tak na svatbu, do práce či na večeři, užijete si v ní dovolenou, procházku i piknik v lese. Zkrátka velmi univerzální, avšak velmi ojedinělá. Plná kontrastů, přesně jako Indie, kde byla kolekce vyrobena a jsme přesvědčeni, že i stejně jako každý z nás. 


Kombinací vysoce působivých barev a vzorů našich materiálů hledíme v Chapito studio. i vstříc budoucnosti módy, která je šetrnější k životnímu prostředí, a zároveň oslavujeme jedinečnou historii, která je obsažena v každém kusu. Jedním z hlavních pilířů je kromě jedinečného designu také upcyklace vintage materiálů jako jsou sárí a kantha, nebo použití kvalitních recyklovatelných materiálů. Díky tomu vyrábíme od každého limitované série po pár kusech nebo zcela unikátní kousky. 


Od začátku máme na nejvyšším místě na žebříčku hodnot zodpovědný přístup ke každé části tvorby značky. Od výběru používaných materiálů, přes osoby zúčastněné ve výrobě, po kvalitu samotného oblečení, kde je kladen velký důraz na prvotřídní ruční řemeslné zpracování, díky kterému vám jednotlivé kousky budou moci sloužit sezónu za sezónou, zároveň však na styl a design. 


Sledovat střípky z výroby i všechny novinky můžete na instagramovém profilu.


Děkujeme za podporu :-). 

Jana a Michal